• info.thecybervalkyries@gmail.com

Řečnice

Adéla Klečková

Adéla Klečková se zaměřuje na konflikty v kybernetickém prostoru a na kybernetický aktivismus. Vystudovala summa cum laude Fakultu válečných studií na King’s College London a vedla výzkumné projekty týkající se kybernetických a informačních operací pro mezinárodní organizace a instituce, jako je Evropský parlament či Severoatlantická aliance. 

Za podpory amerického think-tanku German Marshall Fund v rámci Rethink.CEE fellowshipu napsala na základě ročního výzkumu první vědeckou práci svého druhu – představující panevropské hnutí kybernetických elfů. Adéla je členkou Digitálních Sherlocků – expertů na open source intelligence – a absolventkou stejnojmenného kurzu pořádaného Atlantic Council. Za své výzkumné aktivity ji španělský think tank CIDOB zařadil na seznam 35 pod 35 mladých technologických lídrů.

Ing. Barbora Blažek

Barbora Blažek je produktová designérka, i když původně působila jako softwarová inženýrka z ČVUT FEL. Aktuálně pracujíce pro společnost zabývající se kybernetickou bezpečností – SentinelOne.

V minulosti pracovala i pro Avast a také ve startupech jako frontend vývojářka a designérka zaměřující se na počítačové vidění.

Ve volném čase ráda peče, leze a nebo třeba sváří.

Markéta Gregorová

Markéta Gregorová je členkou České pirátské strany od roku 2012, v letech 2018-2020 působila v předsednictvu Evropské pirátské strany. Od roku 2019 pracuje jako poslankyně Evropského parlamentu.

Jejími hlavními tématy jsou ochrana lidských práv na celém světě, se speciálním zaměřením na zakavkazské země a Rusko, budoucnost války a hybridní hrozby, tedy šmírování, kyberbezpečnost, dezinformace i umělá inteligence jako zbraň. Těmto tématům se věnuje v několika výborech a delegacích: INTA (Mezinárodní obchod), AFET a podvýbor SEDE (Zahraniční politika a Bezpečnost a obrana), AFCO (Ústavní záležitosti), INGE (Speciální výbor pro zahraniční vměšování a dezinformace), Delegace pro vztahy s Arménií, Azerbajdžánem a Gruzií, Meziparlamentní delegace Euronest a Delegace pro vztahy s NATO.

Mgr. Alžběta Solarczyk Krausová, Ph.D., LL.M.

Dr. Alžběta Solarczyk Krausová je vedoucí Centra pro výzkum inovací a kybernetického práva (CICeRo) při Ústavu státu a práva Akademie věd ČR, předsedkyně AI Observatory & Forum v České republice, zakladatelka a předsedkyně konference SOLAIR (Society, Law, Artificial Intelligence and Robotics), externí vyučující na Univerzitě Karlově v Praze, výkonná redaktorka časopisu The Lawyer Quarterly, členka odvolací komise Úřadu pro ochranu osobních údajů ČR, spoluzakladatelka iniciativy Czech Women in AI a veřejná řečnice.

Působila jako členka expertní skupiny pro odpovědnost a nové technologie při Evropské komisi, členka sítě expertů OECD ONE AI a česká expertka při projednávání návrhu doporučení UNESCO o etice AI. V únoru 2022 se stala členkou pracovní skupiny GPAI pro správu dat. Ve svém výzkumu se zaměřuje na právní aspekty umělé inteligence, robotiky, rozhraní mozek-počítač a prolínání technologií s organickým životem.

V roce 2007 získala magisterský titul v oboru právo a právní věda na Masarykově univerzitě, v roce 2014 titul LL.M. v oboru mezinárodní duševní vlastnictví a patentové právo na Haifské univerzitě a v roce 2020 titul PhD. v oboru právo a informační a komunikační technologie na Masarykově univerzitě.

Ing. Bc. Nicol Daňková

Nicol Daňková v současnosti působí jako Head of SOC v mezinárodní společnosti Henkel. Dříve byla manažerkou týmu Cyber Defense Center 24/7 Monitoring, který nepřetržitě dohlíží na kyberbezpečnostní situaci celé skupiny Deutsche Post DHL se statisíci koncových zařízení a přes 500 tisíci zaměstnanců. 

Zároveň je studentkou doktorského studia na Fakultě aplikované informatiky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, kde se věnuje zlepšování možností bezpečnostního monitoringu za použití open source či finančně nenáročných řešení tak, aby je bylo možné implementovat i v organizacích s menším rozpočtem na kybernetickou bezpečnost.

Kateřina Bílková

Kateřina Bílková se zabývá především vzděláváním v oblasti kybernetické a informační bezpečnosti. Pracuje na Letišti Václava Havla v Praze jako specialistka informační bezpečnosti. Věnuje se implementaci legislativy, ochraně interních informací a školení zaměstnanců na poli kybernetické a informační bezpečnosti.

Kateřina se zúčastnila Projektu kraje pro bezpečný internet pořádaného Magistrátem Hlavního města Prahy, kde se umístila na 1. místě v Kvízu Plus.

Vystudovala bakalářské studium na Policejní akademii České republiky v Praze. V současné době začíná s magisterským studiem tamtéž.

Bc. et Bc. Natalia Peterková 

Natalia Peterková je od začátku svého vysokoškolského studia členkou Kyberbezpečnostního týmu Masarykovy univerzity, CSIRT-MU v Brně. Svoji pracovní agendu v CSIRTu postupně rozšířila z projektů v oblasti zvyšování povědomí o kybernetické bezpečnosti, na vzdělávání uživatelů a přípravu bezpečnostních politik dle ZoKB v univerzitním prostředí.

Na kontě má nejen přípravu školení zaštiťující kybernetickou bezpečnost z pohledu zákonných požadavků, ale také například i vznik vzdělávacích kurzů pro univerzitní prostředí. Natalia vystudovala filozofickou a právnickou fakultu Masarykovy univerzity a nyní pokračuje v magisterském studiu oborů Politologie a Bezpečnostně-strategických studií na fakultě sociálních studií.